Genelden Özel’e

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız. Ben iyiyim. İnşallah siz de iyisinizdir. Bu bloğumda Tarih anlatımında izleyeceğim metodu söyleyeceğim sizlere.

Diğer yazımda yazdığım gibi bloğumda lise öğrencilerine sınav odaklı konu anlatacağım Bu yüzden belli bir metodumun olması gerekiyor. Tabii ki hem TYT hem AYT odaklı olacak. Ama tabi ki lise öğrencisi ya da sınava çalışmayan arkadaşlarımız da olduğu için onlara yönelikte yazılarım olacak. Tarihi seven, merak duyan arkadaşlarımızda güzel bir şekilde okuyacaklardır yazılarımı. Eminim ben:):):)Tarih’i de her iş’te olduğu gibi ehlinden öğrenmek gerekir. Öhöm öhöm ben de bunun için buradayım:):):)Seviyorum sizi:)

Şimdi gelelim konumuza. Tarih’i anlatırken öncelikle tablonun genelini göstereceğim. Sonrasında yavaş yavaş özele ineceğim. Geneli görmeden özeli anlamak zordur. Bu hem en başta yapacağım gibi tüm konuları kaba bir şekilde nasıl anlatacağımı göstereceğim. Sonrasında ilk konu ile başlayacağım. Konuya başlamadan önce de, o konu ile ilgili de önce genel bilgi vereceğim sonrasında özele ineceğim. Anlatmaya başlayınca daha iyi anlayacağınıza eminim. Genelden özel’e. İzleyeceğim metod bu olacak. Ve konuyu anlatırken de yakından uzağa metodunu da sıkça kullanacağı. Yani anlatacağım konuyu daha iyi anlamanız için günümüzden benzetmeler yaparak ya da günümüzden örnekler vererek pekiştirmeyi sağlayacağım. Bu yöntemin yararlı kullanıldığını düşünmüyorum maalesef ya da çok az kullanıldığını. Ben de en doğru bir şekilde bu yöntemi kullanmaya çalışacağım.

Diğer yazımda anlatacağım konular ile ilgili genel bir bilgilendirme yapacağım. Sağlıkla ve sevgiyle kaalın:):):)

Merve tarafından yayımlandı

Kitabı anlamak,insanı anlamaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: